Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Gościcinie, gdzie kierowca audi uderzył w drzewo

 

 

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem 20-letni kierowca audi jadąc z kierunku ul. Grzybowej w kierunku ul. Dworskiej, na łuku drogi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożne drzewo. Funkcjonariusze sprawdzili kierowcę alkomatem i okazało się, że był on nietrzeźwy, miał w organizmie ponad promil alkoholu. Pobrano od niego krew do analizy.

 

20-latek przewoził czworo pasażerów: 19-latka oraz trzy pasażerki: 13-latkę, 16-latkę i 17-latkę. Najmłodsza pasażerka w stanie ciężkim przetransportowana została lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala. Również pozostałe dwie nieletnie, z uwagi na odniesione obrażenia, zostały przewiezione do szpitala. Kierowca także wymagał pomocy medycznej. Jak ustalili policjanci, żadna z pasażerek nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa.

 

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz zabezpieczyli samochód. Za spowodowanie wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości, którego następstwem jest śmierć innej osoby albo spowodowanie u niej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami sąd może orzec wobec kierowcy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych dożywotnio, w przypadku,  kiedy sprawca wypadku był nietrzeźwy i spowodował śmierć albo ciężki uszczerbek na zdrowiu innej osoby.

(r)

comments