Policjanci od wczoraj poszukują 73-letniej Marii Leśniak, mieszkanki Gdyni. Kobieta 13.10 br. około godz. 10.00 wyszła ze swojego mieszkania w Gdyni Cisowej do tej pory nie wróciła.

 

13 października około 14.30 do komisariatu zgłosił się mężczyzna, który poinformował o zaginięciu swojej żony. W rozmowie ze zgłaszającym policjanci ustalili, że Maria Leśniak wyszła z mieszkania w Gdyni Cisowej około 10.00 i do tej pory nie wróciła. Kobieta nie ma przy sobie telefonu, przyjmuje na stałe leki, jej życie i zdrowie może być zagrożone.  

Zaginiona kobieta ma 73 lata, 164 cm wzrostu i jest średniej budowy ciała, włosy siwe, bez grzywki, do ramion – mogą być rozpuszczone lub upięte. Poszukiwana kobieta w momencie wyjścia z domu miała na sobie dresową bluzę koloru szarego i niebieskie tenisówki.

W poszukiwaniach uczestniczy ponad 100 policjantów w tym mundurowi z psami służbowymi oraz funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji z Gdańska oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z Gdańska. W akcji bierze udział także Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Gdyni, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo Ratunkowa z Gdańska oraz  funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni, a także rodzina i sąsiedzi zaginionej.

W trakcie poszukiwań oprócz psów wykorzystano także drony. Intensywne poszukiwania ciągle trwają. Dziś do akcji włączają się kolejni pomorscy policjanci z jednostek ościennych, a także z Oddziału Prewencji Policji z Łodzi. Przygotowany jest także śmigłowiec z kamerą termowizyjną z Komendy Głównej Policji, który jest gotowy do użycia jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą.

W przypadku posiadania informacji, które mogą pomóc w odnalezieniu 73-latki lub ustalenia jej miejsca pobytu, mundurowi proszą o kontakt z komisariatem Policji przy ul. Owsianej 5 w Gdyni, tel. dyżurnego: 47 74 21 355 lub pod numerem alarmowym 112.

 

(r)

comments