Pomorscy policjanci w najbliższy piątek przeprowadzą wzmożone kontrole prędkości. Na drogach naszego województwa pojawią się pojazdy oznakowane i nieoznakowane. Funkcjonariusze zastosują taktykę kaskadowego pomiaru prędkości.

 

Niestety zdarza się, że kierowcy po minięciu patrolu policji znacznie przyspieszają. Prędkość jest najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. W najbliższy piątek, 18 września, może się zdarzyć, że za masztem z fotoradarem lub patrolem policji pojawi się następny pojazd policyjny oznakowany lub nieoznakowany, wyposażony w wideorejestrator, poruszający się w sposób wahadłowy. Tego typu taktyka przypomina, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas.

 

Celem działań jest ograniczenie zjawiska przekraczania dopuszczalnej prędkości, uświadomienie kierowcom zagrożenia, jakie za sobą niesie jazda niezgodna z przepisami, a przede wszystkim zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nadmiernej prędkości.

 

W działaniach wezmą udział policjanci należący do grupy SPEED. Nie obowiązują ich granice administracyjne powiatów, więc mogą poruszać się po całym województwie. Tylko w sierpniu zatrzymali 159 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/godz. w obszarze zabudowanym. Konsekwencją jest zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące, 10 punktów karnych oraz mandat.

 

(r)

comments