Dzisiaj (niedziela, 30 września) od godziny 3.45 policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej i prokuratorem pracowali na miejscu pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło przy ul. Kadetów w Gdańsku. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosło dwoje dzieci w wieku 3 i 8 lat. Mama chłopców zdołała wyjść przez okno z budynku ze swoim najmłodszym, rocznym dzieckiem.

Policjanci, po zakończonej akcji gaśniczej, jeszcze raz sprawdzili budynek mieszkalny i zabezpieczyli to miejsce. Funkcjonariusze z komisariatu na Osowej oraz z grupy dochodzeniowo- śledczej pod nadzorem prokuratora przeprowadzali oględziny. Na miejscu pracował również technik kryminalistyki, który wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ślady. Powołany został również biegły sądowy z zakresu pożarnictwa, który będzie ustalał miejsce, przyczynę powstania i rozprzestrzeniania się pożaru.

Te wszystkie informacje będą niezbędne policjantom do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia w postępowaniu przygotowawczym, które będą prowadzili w tej sprawie policjanci pod nadzorem prokuratury.

(r)

comments