UA-57097473-1
 
 

W minioną sobotę (17 marca) przed godziną 13 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednej z ulic w Tczewie sprawca miał strzelać z broni.

Na miejsce zostali wysłani policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy wstępnie ustalili, że sprawca z broni na metalowe kulki ostrzelał budynek oraz zaparkowany samochód i odjechał z miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki pracujący na miejscu zabezpieczył ślady, wykonał zdjęcia oraz oględziny miejsca zdarzenia. Stróże prawa zajmujący się tą sprawa ustalili, że w tym zdarzeniu brało udział dwóch sprawców, którzy najpierw grozili 21-latce bronią, a po chwili ostrzelali z niej budynek i stojący obok samochód.

Policjanci intensywnie pracując nad tą sprawą ustalili, że związek z tym zdarzeniem ma 26 i 27-letni mieszkaniec Tczewa. Funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu poszukiwanych mężczyzn i ich zatrzymali, a następnie doprowadzili do komendy. Stróże prawa zabezpieczyli również broń, która została użyta do przestępstwa.

Dodatkowo okazało się, że zatrzymany 26-latek ma związek z innym przestępstwem dotyczącym rozboju, do którego doszło w miniony piątek. W tym zdarzeniu sprawcy na jednej ulic w Tczewie pobili 35-latka, a następnie ukradli mu złoty łańcuszek oraz klucze od samochodu i mieszkania. Pokrzywdzony mężczyzna w wyniku ataku odniósł poważne obrażenia głowy. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że drugim sprawcą tego zdarzenia jest 25-letni mieszkaniec Tczewa, on również został zatrzymany.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni związani są ze środowiskiem pseudokibiców jednej z trójmiejskich drużyn i znani są tczewskim funkcjonariuszom.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi przedstawić 25 i 26-latkowi zarzuty rozboju. Dodatkowo ten sam 26-latek wraz z zatrzymanym 27-latkiem usłyszeli zarzut związany z grożeniem pokrzywdzonej bronią palną bez wymaganego zezwolenia. Dzisiaj zatrzymani mężczyźni zostaną doprowadzeni do sądu, który zadecyduje o ich losie.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, zaś za grożenie bronią palną bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(r) 

comments