UA-57097473-1
 
 

Do drugiego dnia świąt trwały działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na naszych drogach w związku ze świętami i dużym ruchem pojazdów. Od 22 grudnia funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole drogowe.

Od piątku gdańscy policjanci prowadzili działania związane ze świątecznym weekendem. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miast i trasach wylotowych z Gdańska. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

W ciągu pięciu dni trwania  działań policyjnych na terenie Gdańska doszło do 5 wypadków drogowych. Funkcjonariusze ruchu drogowego odnotowali też 62 niegroźnych w skutkach kolizji. Policyjne kontrole zakończyły się zatrzymaniem 24 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

W świąteczne dni policjanci zatrzymali 3 osoby, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Do pierwszego z tych zatrzymań doszło w piątek rano. Funkcjonariusze  ruchu drogowego na ul. Nowe Ogrody wykonywali czynności  związane z wypadkiem drogowym, podczas którego kierujący volkswagenem transporterem najechał na tył samochodu skoda octavia. Badanie  stanu trzeźwości 42-letniego kierowcy volkswagena wykazało, że był on pod wpływem 2,3 promila alkoholu. Mieszkaniec Szczecina został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Z kolei w sobotę i niedzielę  policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z nich miał 0,7 promila i w takim stanie w sobotę w nocy jechał ul. Wały Jagiellońskie, drugi z mężczyzn trafił w ręce policjantów w wigilię o godz. 12:45 kiedy okazało się, że mając w wydychanym powietrzu 2,6 promila jechał rowerem ul. Kartuską.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu lub grzywny.

(r)

comments