Wczoraj po godz. 22:00 na trasie Kawle – Dolina Jadwigi policjanci zauważyli leżące na drodze drzewo.

 

Na miejsce wezwali strażaków, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu usunęli przeszkodę. Podczas czynności mundurowi stwierdzili, że przewrócone drzewo było wcześniej podcięte. Okazało się, że przy drodze stały kolejne drzewa, których pnie również miały ślady nacięcia.

 

Dzisiaj nad ranem (8 stycznia)  dyżurny z kartuskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kolejnych przydrożnych drzewach, które posiadały podcięte pnie. Te drzewa z kolei znajdowały się na trasie Puzdrowo – Tuchlino.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach proszą o pomoc osoby, które w czasie ostatnich dwóch tygodni przemieszczały się na wymienionych odcinkach dróg i mogły być świadkami podcinania przydrożnych drzew. Dodatkowo o pilny kontakt proszeni są kierowcy, którzy poruszali się na wskazanych trasach samochodami wyposażonymi w kamery.

Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu osoby, która podcięła pnie przydrożnych drzew można przekazywać do Komisariatu Policji w Sierakowicach tel. 47 742 21 70 lub Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach tel. 47 742 22 22.

 

Aktualizacja:

Okazuje się, że szaleniec grasuje też w powiecie kościerskim. Dzisiaj (8 stycznia) nad ranem nieznany sprawca podciął 2 drzewa na wysokości 80 cm przy drodze pomiędzy Pucem (gmina Kościerzyna) a Grabowem (gmina Nowa Karczma). Wezwani na miejsce przez strażaków policjanci potwierdzili fakt przestępstwa. Zagrażające zwaleniem na drogę drzewa zostały ścięte przez strażaków. Trwa szukanie sprawcy uszkodzeń.

 

(r)

comments

Województwo pomorskie