UA-57097473-1
 

Wiadomości

NAJNOWSZE

 

Długie miesiące pracy, pokłady cierpliwości, godziny spędzone na wycinaniu, klejeniu i frezowaniu. Modelarze twierdzą, że największa przyjemność, czyli budowa modelu trwa zwykle kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Żmudna praca, czyli przygotowania do budowy, zbieranie informacji o obiekcie, gromadzenie materiałów, z których model ma zostać wykonany –  trwa o wiele dłużej. Jeden model to zwykle trzy lata systematycznej pracy.

20 sierpnia w tczewskiej Fabryce Sztuk odbędzie się  X Zjazd Modelarzy Okrętowych KOGA – czyli spotkanie największych pasjonatów w tej dziedzinie.
Podczas spotkania zostaną zaprezentowane modele majestatycznych żaglowców i współczesnych jednostek oraz mikromodele. Każdy z modeli wiernie odwzorowuje oryginał.

- Zjazdy KOGA to bardzo ważne wydarzenie w  tym środowisku. W sobotę spodziewamy się u nas ponad dwudziestu modelarzy. Będzie można podziwiać prawdziwe arcydzieła sztuki modelarskiej, które zdobyły wyróżnienia i nagrody na Mistrzostwach Świata oraz innych prestiżowych, międzynarodowych zawodach – mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk w Tczewie. - W imieniu Fabryki Sztuk zapraszamy na święto modelarzy. Po podziwianiu najpiękniejszych modeli  statków i okrętów zachęcamy do wizyty w Centrum Konserwacji Wraków Statków i Muzeum Wisły oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego w  Gdańsku – w sobotę wstęp do naszych tczewskich oddziałów jest bezpłatny.

X Zjazd Modelarzy Szkutniczych KOGA  odbędzie się w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4, o godz. 12.00. O 13.00 w tczewskim Parku Miejskim zaplanowany jest pokaz modeli pływających.  Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Aleksandra Pielechaty, Narodowe Muzeum Morskie

comments
loading...
loading...