UA-57097473-1
 

Wiadomości

NAJNOWSZE

 

Wydawnictwo Oskar, Klub "3 siostry", Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie oraz Miasto Sopot zapraszają na "Jerozolimskie spacery literackie" - spotkanie z Markiem Sucharem. Odbędzie się ono 18 sierpnia o godzinie 18.00 w klubie "3 Siostry" w Sopocie, w ramach "Literackiego Sopotu".
 
Marek Suchar jest autorem trzech książek poświęconych Jerozolimie oraz publikowanych w prasie podróżniczej reportaży z podróży do Izraela. Z zawodu psycholog, jest dyplomowanym przewodnikiem po Ziemi Świętej i absolwentem studiów podyplomowych z filologii hebrajskiej i archeologii biblijnej.

W swych książkach poświęconych Jerozolimie prowadzi czytelników do miejsc mniej znanych, rzadko odwiedzanych przez turystów, a Święte Miasto pokazuje nie tylko opisując miejsca ale także spotkania i rozmowy z jego mieszkańcami. Fascynacja Jerozolimą, jej przeszłością i teraźniejszością jest głównym wątkiem książek, ale ich tematyka wykracza poza konwencję literatury podróżniczej i obejmuje szerszy kontekst kulturowy mający ułatwić wniknięcie w specyfikę Miasta i jego mieszkańców. Stąd obecne w jego książkach, obok zapisu wzruszeń towarzyszących podążaniu śladami bohaterów Biblii, również rozważania będące odbiciem zainteresowania judaizmem i Kabałą, czy też początkami chrześcijaństwa. W swych książkach Suchar nie cofa się również przed stawianiem pytań dotyczących trudnej teraźniejszości Jerozolimy, ani przed poszukiwaniem własnych odpowiedzi dotyczących tych niekiedy bardzo skomplikowanych kwestii.

(ml)

comments
loading...
loading...