Drukuj

Dzięki pracy liniewskich i skarszewskich dzielnicowych możliwe było zatrzymanie sprawcy kradzieży.

 

W sobotę, 10 października dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie, że z terenu posesji znajdującej się na terenie gminy Liniewo skradziono samochód marki Opel Frontera wraz z kluczykami, dokumentami i narzędziami o łącznej wartości 8 tys. zł.

 

Oficer dyżurny natychmiast przekazał tę informację patrolom w terenie. Około godziny 12.00 dzielnicowy gminy Liniewo w pobliżu miejscowości Wysin zauważył na zaoranym polu podobny samochód, jednak z innymi numerami rejestracyjnymi niż te podane w komunikacie. Policjant sprawdził w systemach policyjnych po numerach vin, czy to akurat ten pojazd nie został skradziony. Okazało się, że to właśnie ten podany w komunikacie. Dzięki dobrej współpracy dzielnicowych z Liniewa i Skarszew ustalono sprawcę tego przestępstwa. W poniedziałek został zatrzymany 24-latek, mieszkaniec powiatu starogardzkiego. Trafił on do policyjnego aresztu.

 

24-latek usłyszał już zarzut kradzieży, przyznał się do popełnionego czynu. Wobec mężczyzny kościerski sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Sprawcy grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

(r)