Wsparcie przekazane przez Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. na rzecz mikro i małych przedsiębiorstw przekroczyło właśnie kwotę 300 mln zł. Kolejna pomorska firma otrzymała preferencyjną pożyczkę na rozwój działalności gospodarczej.

 

Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. to spółka powołana z inicjatywy samorządu województwa pomorskiego, która udziela pożyczek nieprzerwanie od 2005 roku. Szczególny wzrost akcji pożyczkowej odnotowany został w czterech ostatnich latach działalności funduszu. Województwo Pomorskie pozostaje największym udziałowcem Spółki.

 

Podpisanie umowy pożyczki przez Zakład Produkcyjny Remix Regina Wnuk – Lipińska miało dodatkowy, symboliczny wymiar. Przekroczona bowiem została kwota 300 mln wsparcia dedykowanego dla sektora MŚP, udzielonego przez Pomorski Fundusz Pożyczkowy. Z tej okazji przedsiębiorca otrzymał list gratulacyjny, który wręczył przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego. Był to także dobry czas na podsumowanie dotychczasowej działalności Funduszu.

 

- Cieszę się, że kolejny przedsiębiorca dołączył do grona podmiotów, które korzystają z oferty funduszu. Zarówno środki unijne, jak i środki Województwa Pomorskiego udostępniane w formie instrumentów zwrotnych, w tym pożyczek, wzmacniają potencjał pomorskich przedsiębiorstw, ich konkurencyjność oraz produktywność – mówi Jan Kleinszmidt, przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego.

 

Zakład Produkcyjny Remix od 2003 roku zajmuje się produkcją mebli, w tym kuchennych, sypialnianych, pokojowych, łazienkowych, szaf wnękowych. Firma wykonuje meble na indywidualne zamówienia, od projektu, poprzez wykonanie i montaż. Zatrudnia 15 pracowników.

 

- Niezmiernie mi miło, że dzięki pożyczce unijnej z Pomorskiego Funduszu Rozwoju 2020+  możemy przyczynić się do dalszego rozwoju firmy Remix. Inwestycja realizowana jest na obszarze o niskim poziomie aktywności gospodarczej, przez co objęta została preferencjami w oprocentowaniu pożyczki wskazuje Aneta Grzębska prezes zarządu Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego Sp. z o.o.

 

Województwo, w ramach prowadzonej polityki zrównoważonego rozwoju, zwraca dużą uwagę na stymulowanie rozwoju sektora MŚP. Pomorski Fundusz Pożyczkowy, jako wiodący pośrednik finansowy w regionie, doskonale wpisuje się w działania. Klientami funduszu prawie w 75% pozostają przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność poza aglomeracją Trójmiasta. Tak szeroki zasięg jest możliwy dzięki obsłudze klientów poprzez centralę w Gdańsku i sieć pięciu oddziałów oraz cyklicznym konsultacjom, jakie fundusz prowadzi w siedmiu punktach zlokalizowanych na terenie województwa.

(r)

comments