Funkcjonariusz na stanowisku przewodnika i jego policyjny pies służbowy o imieniu Damur, po raz trzeci z rzędu zdobyli pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich do Kynologicznych Mistrzostwach Policji.

Eliminacje wojewódzkie do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji zorganizowane były w dniach 7-10 sierpnia w Gdańsku. Ocenie podlegało ogólne posłuszeństwo psa, tzw. praca węchowa, obrona przewodnika oraz podejmowanie czynności ratowniczych. Poza czynnościami technicznymi również istotna była wiedza teoretyczna przewodnika. W trakcie zawodów psy i ich opiekunowie przeszukiwali teren za pozorantem, prowadzili działania pościgowe oraz pracę węchową, popularnie zwaną tropieniem, podczas których należało odnaleźć pięć różnych przedmiotów.

Asp. Rafał Zieliński i jego służbowy pies o imieniu Damur, wspólną służbę rozpoczęli w listopadzie 2010 r. Od samego początku stanowili bardzo zgraną parę. Przynosiło to wiele pozytywnych efektów, nie tylko w czasie wygrywanych przez nich wcześniej zawodów, ale przede wszystkim w trakcie codziennej służby pełnionej w chojnickiej komendzie powiatowej. Pierwsze miejsce na eliminacjach kynologicznych mistrzostw policji jest dla nich już trzecią pod rząd tego typu wygraną.

Eliminacje zorganizowali funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku a zawody ogólnopolskie odbędą się w przyszłym miesiącu w Sułkowicach.

(r)

comments