30 dzieci objętych pomocą stowarzyszenia Project Management Institute uczestniczyło w koloniach językowych w Szarlocie koło Kościerzyny w ramach projektu English Summer Camp. Dzięki zaangażowaniu członków PMI dzieci miały szansę wzięcia udziału w przedsięwzięciu, które bez pomocy byłoby dla nich nieosiągalne.

 

- Dzieci przebywały w Szarlocie przez dwa tygodnie - powiedział Damian Szczesny, wolontariusz z PMI przebywający w ośrodku Zielona Szarlota wraz z kadrą i podopiecznymi. - Zawsze staramy się zorganizować dzieciom i młodzieży ciekawe zajęcia, żeby nie było tak, że przyjeżdżają i mają 2 tygodnie wolnego, ale żeby skorzystały z możliwości nauki języka angielskiego, co jest jedną z podstaw obozu, oraz zaangażowały się w plan realizacji projektu - wyjaśnia wolontariusz.

 

Trzydziestka uczestników w wieku od 8 do 14 lat nie tylko korzystała z możliwości nauki języka obcego, ale pokonywała różne bariery swojego charakteru. - Dzieci musiały ze sobą współpracować, a są z różnych środowisk i w różnym wieku, więc było to dla nich duże wyzwanie. Musiały się dogadać, poznać swój styl pracy w zespołach, a z dnia na dzień było już coraz lepiej - opowiada Damian Szczesny.

 

Mimo lejącego się z nieba upału kadra składająca się z wychowawców i lektorów języka angielskiego nie "odpuszczała" podopiecznym. Zajęcia odbywały się w normalnym trybie, a zaplanowane spotkania (np. z piłkarzami ręcznymi Wybrzeża Gdańsk) oraz ćwiczenia fizyczne (np. nauka wspinaczki z instruktorami Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto) zapewne na długo pozostaną w pamięci uczestników.

 

Tematem przewodnim obozu w Szarlocie był sport. Dlatego obozowicze realizowali program sportowy przygotowujący ich do zorganizowania zawodów w trzech dyscyplinach (wybrano  rugby, bieg z przeszkodami oraz sztafetę) , które po powrocie zrealizowali 6 sierpnia na stadionie Ogniwa Sopot.

 

Obóz w ramach projektu English Summer Camp prowadzony przez Katarzynę Sempołowicz - Lipską zapewnił darmowy udział podopiecznym z domów dziecka, Fundacji Hospicyjnej i rodzin objętych programem Szlachetna Paczka. To właśnie dzięki takiemu przedsięwzięciu część dzieci ma szansę wziąć udział w czymś, co nie byłoby im dane bez zaangażowania ludzi dobrej woli.

 

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

 English Summer Camp to charytatywny program edukacyjno-wychowawczy, organizowany dwa razy w roku z inicjatywy gdańskiego oddziału Project Management Institute (PMI). A sam Project Management Institute Poland Chapter (PMI PC) jest stowarzyszeniem non profit zrzeszającym praktyków i pasjonatów zarządzania projektami.

0001
0002
0003
0004
0005
0006
comments