Senator Waldemar Bonkowski naraził się nauczycielom i dyrektorom szkół z powiatu kościerskiego. Zarzucił im niewychowywanie młodzieży w duchu patriotycznym.

 

Chodzi o wypowiedź senatora w czasie uroczystego otwarcia pikniku patriotyczno - obronnego w Garczynie, który odbył się w czwartek, 14 czerwca z okazji 90-lecia ośrodka. Podczas uroczystego apelu prezentowała się w mundurach młodzież z Malborka i Kościerzyny. Waldemar Bonkowski popatrzył na zebraną młodzież z klas mundurowych z Malborka, która przebywa tam na obozie wojskowym w ilości kilku klas i pochwalił ją, że jest ich tak dużo (Zespół Szkół Publicznych nr 4 z Malborka prowadzi kilka klas mundurowych) i zauważył "śladową" ilość młodzieży mundurowej z powiatu kościerskiego (Powiatowy Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie prowadzi jedną klasę mundurową).

 

- Jak patrzę na tę stronę to mam poważne wątpliwości, że będzie 100-lecie 11 listopada, to będzie szansa to nadrobić, ja to z roku na rok obserwuję na wszystkich uroczystościach patriotycznych, to już tej młodzieży nie ma, a w ogóle jak już są wakacje, 15 sierpnia to w ogóle nie ma - mówił senator Waldemar Bonkowski. - Więc ja bym skorzystał z okazji i wystosował apel do wójtów, władz, może by wprzód szkolenie edukacyjne zrobić dyrektorom i nauczycielom szkół, bo może oni nie wiedzą, że 100-lecie państwa obchodzimy w tym roku, może by wreszcie zaczęli wychowywać młodzież w duchu patriotycznym?

 

W gronie zaproszonych gości słowom senatora przysłuchiwało się kilku dyrektorów szkół z powiatu kościerskiego oraz nauczycieli, którzy przybyli tam ze swoimi klasami. Niektórzy z nich byli wyraźnie zażenowani.

 

W obronie nauczycieli i dyrektorów jako jedyny stanął radny sejmiku województwa pomorskiego oraz dyrektor Zespołu Szkół w Nowej Karczmie Dariusz Męczykowski, który stwierdził, że patriotyzm wykuwa się także w szkołach, w sercach i w zaciszu. - Na poklask to nie są rzeczy dobre - dodał radny.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

 

comments