Zakończył się konkurs na Najładniejszą Elewację Roku 2017. W piątek, 18 maja zwycięzcom wręczono nagrody.

To już dziewiąta edycja tego konkursu. Tegoroczna pula nagród do podziału wynosiła 50 000 zł. Od początku, czyli od 2009 roku w konkursie wystartowało 360 wspólnot mieszkaniowych. W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 32 budynki wspólnot mieszkaniowych. Komisja wybrała do półfinału dziewięć wspólnot mieszkaniowych, z czego sześć zostało nagrodzonych.

  • 0001
  • 0002
  • 0003
  • 0004
  • 0005
  • 0006
  • 0007

- Już po raz kolejny nagradzamy wspólnoty, które podjęły się wyremontowania elewacji budynków. Doceniamy ich chęci do działania oraz wkład w poprawienie stanu obiektów, a także estetykę budynku i tym samym najbliższej okolicy - mówił podczas wręczenia nagród prezydent Paweł Adamowicz. - Mam nadzieję, że te nagrody zmotywują wspólnoty z naszego miasta do dalszego działania i w następnych latach kolejne budynki zyskają nową odsłonę.

0001
0002
0003
0004
0005
0006
0007
0008
0009
0010
0011
0012
0013
0014
0015
0016

Komisja konkursowa nagrodziła elewacje w oparciu o kryteria wyglądu budynku, w tym oryginalność projektu, atrakcyjność formy i kolorystyki, estetykę wykonania, wpisywanie się w otoczenie i kontekst przestrzenny.

Przyznano nagrody następującym wspólnotom mieszkaniowym:

I miejsce:

 

Wajdeloty 18; nagroda 20 tysięcy zł

Zarządca: EUROFORMAT Sp. z o.o. Rejon 6 Artur Stoppa

Projekt: TOTO Architekci  - Karolina Paluszyńska

 

II miejsce:

 

Strajku Dokerów 13; nagroda 10 tysięcy zł

Zarządca: Zarządzanie Nieruchomościami K&K Karolina Kaczor

Projekt: Łukasz Rekowski

 

III miejsce (ex aequo)

Do Studzienki 11; nagroda 7,5 tysiąca zł

Zarządca: Biuro Zarządu i Obrotu Nieruchomościami Elfryda Krystyna Gołąbek – Kubacka

Projekt: Karolina Niemczyk Bałtowska

Angielska Grobla 12; nagroda 7,5 tysiąca zł

Zarządca: NASZA WSPÓLNOTA Zarządzanie i Administrowanie Nieruchomościami Sp. z o.o.

Projekt: Biuro Usług Technicznych Barbara Szyfer, Krzysztof Walko

Wyróżnienia (ex aequo)

♦ Danusi 5; nagroda w wys. 2,5 tysiąca zł

Zarządca: Anna Paterek  Kancelaria Obsługi Nieruchomości  „WESTA”

Projekt: PROSTYDESIGN Wojciech Chmielewski

♦ Zakopiańska 42, 42A; nagroda w wys. 2,5 tysiąca zł

Zarządca: NASZA WSPÓLNOTA Zarządzanie i Administrowanie Nieruchomościami Sp. z o.o.

Projekt: Iwona Gruzioła

 
Podziękowania za zmobilizowanie do działania największej liczby wspólnot mieszkaniowych dostali zarządcy: Teresa Pawlak Usługowe Biuro Zarządzania Nieruchomościami „NASZ DOM” oraz Rafał Załęski Zarządzanie Nieruchomościami „DOM” .

 
Od 2009 r. wykonano około 1155 remontów elewacji w tym termomodernizacji w budynkach wspólnot mieszkaniowych z udziałem gminy.  W konkursie wystartowało począwszy od 2009 roku – 360 wspólnot mieszkaniowych ( z tegoroczną).  Do tej pory uhonorowano nagrodami - 26 wspólnot mieszkaniowych na łączną kwotę 444,50 tys. zł.

(r)


Skład komisji konkursowej:

Piotr Grzelak – zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej

Magdalena Olek - Rada Miasta Gdańska

Edyta Damszel – Turek – Biuro Rozwoju Gdańska

Sławomir Kiszkurno - Wydział Gospodarki Komunalnej

Roland Dudziuk - Wydział Skarbu – sekretarz komisji

Michał Szymański – Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

comments