III edycja ekologicznej akcji odbędzie się w najbliższą sobotę 21 kwietnia. Zakład Utylizacyjny wraz z jednostkami miejskimi serdecznie zapraszają mieszkańców dzielnic Jasień, Chełm, Kokoszki i Ujeścisko - Łostowice do udziału we wspólnym sprzątaniu, nasadzaniu roślin oraz towarzyszących akcji piknikach sąsiedzkich.

 „Wielkie Sprzątanie” już po raz trzeci odbędzie się pod patronatem prezydenta Gdańska oraz przy współpracy z Urzędem Miejskim, radami południowych dzielnic miasta, szkołami, oraz jednostkami odpowiedzialnymi za gospodarkę odpadami i tereny publiczne, tj.  Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni oraz Gdańskim Zarządem Nieruchomości Komunalnych. Do przedsięwzięcia jak co roku włączyły się straż miejska, spółdzielnie mieszkaniowe oraz lokalni aktywiści.

- Cieszymy się, że wydarzenie rokrocznie przyciąga mieszkańców, którym zależy na dbaniu o czyste otoczenie oraz zdobywaniu wiedzy na tematy związane z odpowiedzialnym postępowaniem z odpadami: segregacji, recyklingu czy upcyklingu. Przedstawiciele Zakładu będą koordynować akcję oraz udzielać informacji o działaniach i planach spółki we wszystkich czterech lokalizacjach – mówi Michał Dzioba, prezes zarządu Zakładu Utylizacyjnego.

Akcja startuje 21 kwietnia o godz. 10.00, w weekend dedykowany Światowemu Dniu Ziemi, jednocześnie w czterech dzielnicach Gdańska - Południe. Centrum działań będą stanowiły:

- Szkoła Podstawowa 12 nr, ul. Człuchowska 6

- Szkoła Podstawowa nr 85, ul. Stolema 59

- Zespół parkowo-rekreacyjny Jar Wilanowski

- Szkoła Podstawowa nr 84, ul. Otomińska 72

Uczestnicy otrzymają od koordynatorów rękawice i worki, a zebrane odpady będzie można wyrzucać do specjalnie oznakowanych kontenerów lub pozostawić w punktach zbiórek, których lokalizacje zostaną podane na dedykowanych akcji mapach. Specjalnie powołane ekipy zajmą się natomiast usuwaniem dzikich wysypisk, w zgłoszonych wcześniej przez odpowiedzialne jednostki lokalizacjach.

Poza uprzątaniem terenów miejskich będzie można włączyć się również w nasadzania krzewów i kwiatów. Dodatkowo w Szkole Podstawowej nr 84 po raz pierwszy zostaną zorganizowane warsztaty upcyklingowe, podczas których mieszkańcy będą mogli sprawdzić, ile wartościowych przedmiotów możemy uzyskać z wyrzucanych przez nas rzeczy.  Jak co roku na uczestników będzie także czekał ciepły poczęstunek.

(r)


    
    

comments