W kamienicach przy Długim Targu w Gdańsku powstanie hotel o wysokim standardzie. Realizacja inwestycji potrwa około trzech lat.  

Kamienice przy Długim Targu 1-10 czekały na odpowiedniego inwestora od dekady. Agencja Rozwoju Pomorza, która jest właścicielem nieruchomości, sfinalizowała właśnie transakcję ich sprzedaży. W piątek, 12 stycznia, odbyła się oficjalna konferencja prasowa w tej sprawie. Wzięli w niej udział m.in. Ryszard Świlski – wicemarszałek województwa pomorskiego, Łukasz Żelewski – prezes zarządu ARP oraz Aleksandra Dulkiewicz – wiceprezydent Gdańska.  

- To bardzo ważna, wręcz historyczna chwila dla rozwoju Gdańska, która wpłynie na rozwój prestiżowej części Gdańska. Z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój turystyki w naszym regionie, rozszerzy ofertę nie tylko hotelową, ale też kulturalną Gdańska  – mówił Ryszard Świlski.

Kamienice sprzedano za 48,8 mln zł. W ich wnętrzach powstanie wysokiego standardu hotel. Konkurs ofert na sprzedaż, wspólne przedsięwzięcie inwestycyjne lub dzierżawę kompleksu dziesięciu kamienic przy Długim Targu wraz z przylegającym terenem położonym w obrębie ulicy Mieszczańskiej, Ławniczej i Ogarnej, został ogłoszony przez ARP w październiku 2017 r.

Za najlepszą, uznano ofertę polskiego inwestora, Hotelsberg sp. z o.o. sp. k. Firma wchodzi w skład grupy Landsberg, która specjalizuje się w produkcji wyrobów stalowych dla budownictwa. Firma Landsberg sp z o.o. sp. k. jest liderem na polskim rynku w produkcji kształtowników do okien PCV, a w zakres produkcji grupy wchodzą również stalowe pokrycia dachowe i elewacyjne – łączna produkcja wynosi 3000 ton miesięcznie. Spółka została założona w 2000 roku, jej kapitał jest w całości polski, a działalność produkcyjna od początków funkcjonowania firmy realizowana jest na Pomorzu.

Inwestor dostosuje kamienice do potrzeb hotelu o wysokim standardzie. Odnowione zostaną elewacje oraz wnętrza, w atrium powstanie dostępna dla mieszkańców i turystów restauracja. Inwestor planuje też uporządkowanie przestrzeni wokół hotelu. Nowy blask zyskają przedproża kamienic i okoliczne ciągi piesze. Jak zapowiadają nowi właściciele, we wnętrzach hotelu powstaną galerie sztuki, bursztynu, organizowane będą wernisaże. Realizacja inwestycji potrwa około 3 lat.

(r)

comments