Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, działająca w imieniu trzech gmin zrzeszonych w stowarzyszeniu Gdański Obszar Metropolitalny, podpisała umowę z liderem konsorcjum - Strabag Sp. z o.o. Pruszków, na budowę pierwszej w Polsce Metropolitalnej Szkoły zlokalizowanej przy ul. Apollina w Kowalach. Umowę podpisano 19 kwietnia.

To pierwsza tego typu inwestycja edukacyjna, w której udział biorą trzy gminy zrzeszone w stowarzyszeniu Gdański Obszar Metropolitalny. Władze Gdańska, Kolbud i Pruszcza Gdańskiego w grudniu 2012 roku podpisały list intencyjny w sprawie realizacji budowy wspólnej – metropolitalnej szkoły. Działka, na której powstanie szkoła (pow. ok. 1,56 ha), jest własnością gminy Kolbudy i mieści się przy skrzyżowaniu ul. Heliosa i Apollina w Kowalach - przy samej granicy z Gdańskiem nieopodal granicy z gminą Pruszcz Gdański.

Obiekt będzie się składał z dwóch 3-kondygnacyjnych budynków: A oraz B. Na terenie szkoły znajdować się będą także boiska sportowe – boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne (koszykówka, siatkówka, tenis), bieżnia i skocznia do skoku w dal, a także plac zabaw. Zgodnie z podpisaną umową na realizację robót, koszt inwestycji wyniesie 35, 6 mln zł.

Przekazanie placu budowy wykonawcy nastąpiło w piątek, 21 kwietnia, a od przyszłego tygodnia ruszą pierwsze prace związane miedzy innymi z makroniwelacja terenu i usunięciem niskiej roślinności. Szkoła ma być gotowa na 1 września 2018 r.

(r)

comments