Wojewódzki finał 5 Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska wyłonił zwycięzców, którzy już za kilka dni będą grać w rozgrywkach krajowych w Warszawie.

 

Stadion w Kościerzynie już od porannych, środowych godzin zapełniał się drużynami z całego województwa pomorskiego. Walczyło 8 drużyn dziewczynek (kategorie Dziewczynki młodsze i starsze) i cztery grupy chłopców (dwie grupy starszych i dwie młodszych, w każdej po 4 drużyny).

Na stadionie rozgrywano równocześnie po 4 mecze, na tzw. starym boisku trwały rozgrzewki i konkursy dla kibiców.
Finał został rozstrzygnięty po 6 godzinach zaciętej walki, wielkich emocji i sportowego dopingu. Województwo pomorskie reprezentować będą 4 drużyny, które wywalczyły 1 miejsce w swojej kategorii:

DZIEWCZĘTA MŁODSZE - Szkoła Podstawowa w Łebuni

(2. miejsce ZKiW Klukowa Huta, 3. DELTA Nowy Staw, 4. Szkoła Podstawowa nr 6 Kościerzyna)

CHŁOPCY MŁODSI - UKS Reda 2003

(2.miejsce ZS nr 4 Pruszcz Gdański, 3. Różowe Słonie Gdynia, 4. Sporto Koczała)

DZIEWCZĘTA STARSZE - Orliki Jezierzyce

(2. miejsce GOSRiT Luzino, 3. KADRA Szkoła Podstawowa nr 1 Człuchów, 4. Wisełka Walichnowy)

CHŁOPCY STARSI  - ZS nr 4 Pruszcz Gdański

(2. Miejsce UKS Zryw Parchowo, 3. GOSRiT Luzino, 4. HURAGAN Prabuty)

(ak)

Fot. Adam Kiedrowski/Nowe Pomorze

 

  • 0001
  • 0002
  • 0003
  • 0004
  • 0006
  • 0007
  • 0008
  • 0009
  • 0010
  • 0011
  • 0012
  • 0013
  • 0014
  • 0015
  • 0016
  • 0017
  • 0018

    3 miejsce w kategorii "Dziewczęta młodsze" zajęła drużyna DELTA NOWY STAW

  • 0019
  • 0020

    Drugie miejsce w kategorii "Dziewczynki młodsze" wywalczył zespół ZKiW KLUKOWA HUTA

  • 0021

    Zwyciężczynie - kategoria "Dziewczynki młodsze" - drużyna SP ŁEBUNIA

  • 0022
  • 0023

    Kategoria "Chłopcy młodsi" - 3 miejsce dla drużyny RÓŻOWE SŁONIE GDYNIA

  • 0024

    2 miejsce w kategorii "Chłopcy młodsi" wywalczyła drużyna ZS 4 PRUSZCZ GDAŃSKI

  • 0025

    Zwycięzcy w kategorii "Chłopcy młodsi" - UKS 1 REDA 2003

  • 0026

    3 miejsce w kategorii "Dziewczęta starsze" - KADRA SP 1 CZŁUCHÓW

  • 0027

    2 miejsce w kategorii "Dziewczęta starsze" - GOSRiT LUZINO

  • 0028

    1 miejsce i zwycięstwo w kategorii "Dziewczęta starsze" zdobył zespół ORLIKI JEZIERZYCE

  • 0029

    Kategoria "Chłopcy starsi" - 3 miejsce dla drużyny GOSRiT LUZINO

  • 0030

    Kategoria "Chłopcy starsi". Drugie miejsce wywalczył zespół UKS ZRYW PARCHOWO

  • 0031

    Zwycięzcy w kategorii "Chłopcy starsi" - ZS 4 PRUSZCZ GDAŃSKI

  • 0032

 

comments