Przed dwoma dniami opublikowaliśmy artykuł pt "Ekostrefa wciska śmieci", który był kontynuacją pierwszego artykułu w tej sprawie pt. "Kupiła od gminy działkę z... ukrytym wysypiskiem śmieci" zamieszczonego w "Nowym Pomorzu" w czerwcu. Napisaliśmy o tym jak Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję wójta, w której gmina nakazała Łucji Ptaszyńskiej usunięcie odkrytego na jej działce wysypiska odpadów. Przed publikacją zadaliśmy pisemnie wójtowi pytanie: - co dalej zamierza Wójt Gminy Przywidz w tej sprawie?

 

Wójt odpowiada nam:

Pani Ptaszyńska……. zaprezentowała się „pięknie” podczas naszej uroczystości otwarcia hali sportowej. Pani ubrała kilku osiłków w koszulki z napisami szkalującymi naszą gminę i nasze działania. Trzeba mieć tupet i pewne cechy, żeby tak się zachować.Pani nie była zapraszana, ale wcisnęła się z taką obstawą.

Wiele osób, które w pewnym sensie współczuło pani Ptaszyńskiej, biorąc pod uwagę sytuację w jakiej się znalazła.

Jeżeli chodzi o działania urzędowe to SKO (Samorządowe Kolegium Odwoławcze - redakcja) odesłało odwołanie pani Ptaszyńskiej do ponownego rozpatrzenia przez Wójta. Rozpoczęliśmy przesłuchania stron, które podjęły decyzje o planie miejscowym m.in. na ten teren, podjął decyzje o sprzedaży m.in. tej działki. Pani Ptaszyńska jako strona, bierze udział w tych spotkaniach. Póki co - amnezja świadków, w tym byłej wójt gminy.

Ja dalej podtrzymuję to, co już kiedyś przekazałem - pani Ptaszyńska miała pewną świadomość co kupuje.

Być może sprawa ma drugie dno i dlatego takie są jej reakcje. Być może powinna, i tak zapewne będzie, zająć się sprawą policja i prokuratura, bo pomijając odpady na działce (pod warstwą ziemi), pani Ptaszyńska nie miała zgody na inne prace ziemne niż tylko na fragmencie pod budowę obiektu.

Jako ekolog powinna zdawać sobie sprawę, że w tym miejscu, po iluś latach, na działce pojawiła się jakaś unikalna flora i fauna.

Skoro działka ją tak urzekła to powinna wziąć te elementy pod uwagę.

 Marek Zimakowski

Wójt Gminy Przywidz


 

Do sprawy na pewno będziemy jeszcze wracać.

(ak)

 

 

 

 

 

comments

WYDARZENIA

15 października 2018

Sejmik województwa potrzebuje młodych radnych!

Obecnie w Sejmiku Województwa Pomorskiego zasiada wielu radnych, których wiek przekracza 60 rok życia.
15 października 2018

Sejmik województwa potrzebuje młodych radnych! (2)

Obecnie w Sejmiku Województwa Pomorskiego zasiada wielu radnych, których wiek przekracza 60 rok życia.
14 października 2018

Dr Paweł Trawicki: Pamiętajmy, by oddać cztery głosy

Już za kilka dni w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Kampania wyborcza trwa w najlepsze.

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii