Jak zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Pomorzem, w tym nad powiatem kościerskim, 24 września przewiduje się burze.

 

Prognozuje się występowanie burz z opadami deszczu oraz porywami wiatru o prędkości około 85 km/godz., mogą też występować opady gradu. Na terenie całego województwa pomorskiego, części zachodniopomorskiego i całego warmińsko - mazurskiego ustalono pierwszy stopień, w trzystopniowej skali, zagrożenia pogodowego.

 

Stopień pierwszy ostrzeżenia meteorologicznego mówi, iż "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

(a)

comments

WYDARZENIA

15 października 2018

Sejmik województwa potrzebuje młodych radnych!

Obecnie w Sejmiku Województwa Pomorskiego zasiada wielu radnych, których wiek przekracza 60 rok życia.
15 października 2018

Sejmik województwa potrzebuje młodych radnych! (2)

Obecnie w Sejmiku Województwa Pomorskiego zasiada wielu radnych, których wiek przekracza 60 rok życia.
14 października 2018

Dr Paweł Trawicki: Pamiętajmy, by oddać cztery głosy

Już za kilka dni w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Kampania wyborcza trwa w najlepsze.

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii