Po wakacyjnym remoncie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie mają zmodernizowaną salę gimnastyczną. Już niedługo będą też korzystać z nowej, dużo większej sali.

 

Od marca tego roku trwa budowa nowej sali gimnastycznej. Jednak dzięki zabiegom władz powiatu, które pozyskały z ministerstwa sportu i turystyki 50 % dofinansowania do inwestycji, możliwe stało się jeszcze zmodernizowanie istniejącej sali. Remont rozpoczął się pod koniec czerwca, a uroczyste oddanie obiektu do użytku nastąpiło w poniedziałek, 17 września. Jak nam powiedziała Alicja Żurawska, starosta kościerski, młodzież była pozbawiona sali przez zaledwie 20 dni.

 

- Dokonaliśmy generalnego remontu sali, wymieniono klepkę podłogową, wentylację oraz oświetlenie, wyremontowano ściany, zamontowano dodatkowe elementy sportowe - powiedziała Alicja Żurawska. - Wraz z salą oddajemy do dyspozycji część socjalną, a więc pokój trenerski, szatnie i łazienki. Trwa jeszcze budowa nowej sali, ale tę planujemy oddać do użytku w marcu 2019 roku - dodaje starosta.

Całkowity koszt inwestycji w Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie, na która składa się budowa nowej sali, łącznika oraz remont obecnej wyniesie 3,8 mln zł. Połowa tej kwoty pochodzi z budżetu powiatu kościerskiego. Druga, jak już wspomniano, to dofinansowanie z ministerstwa sportu i turystyki.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

comments

WYDARZENIA

15 października 2018

Sejmik województwa potrzebuje młodych radnych!

Obecnie w Sejmiku Województwa Pomorskiego zasiada wielu radnych, których wiek przekracza 60 rok życia.
15 października 2018

Sejmik województwa potrzebuje młodych radnych! (2)

Obecnie w Sejmiku Województwa Pomorskiego zasiada wielu radnych, których wiek przekracza 60 rok życia.
14 października 2018

Dr Paweł Trawicki: Pamiętajmy, by oddać cztery głosy

Już za kilka dni w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Kampania wyborcza trwa w najlepsze.

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii