Kolegium Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zorganizowało turniej piłkarski dla sędziów piłkarskich z pięciu województw, który odbył się w niedzielę 1 lipca.

 

Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów złożonych z piłkarskich arbitrów: Kolegium Sędziów Zachodniopomorskiego ZPN, KS Warmińsko-Mazurskiego ZPN, KS Kujawsko-Pomorskiego ZPN, KS Wielkopolskiego ZPN, ponadto drużyny sędziów z Malborka, Gdańska, Gdyni, Kociewia, Słupska i Kościerzyny.

W początkowej fazie drużyny zostały rozlosowane na dwie grupy. Reprezentacja Kościerzyny wygrała wszystkie swoje mecze grupowe i zajęła 1 miejsce w grupie.

 

Warto dodać, że bez straty żadnej bramki. W fazie pucharowej w półfinałach zespół z Kościerzyny trafił na gospodarczy turnieju - drużynę z Malborka. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Aby rozstrzygnąć wynik spotkania przeprowadzono rzuty karne, z których zwycięsko wyszli gospodarze. Drużyna arbitrów z Kościerzyny w meczu o 3 miejsce uległa ekipie z Gdańska, ostatecznie plasując się na 4 miejscu.

Klasyfikacja ostateczna

1.     Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN

2.     Sędziowie z Malborka

3.     Sędziowie z Gdańska

4.     Sędziowie z Kościerzyny

5.     Sędziowie z Kociewia

6.     Sędziowie  z Gdyni

7.     KS Zachodniopomorskiego ZPN

8.     KS Kujawsko-Pomorskiego ZPN

9.     KS Warmińsko-Mazurskiego ZPN

10.  Sędziowie ze Słupska

Ziemię kościerską reprezentowali sędziowie: Krzysztof Recław – grający trener i kierownik drużyny, Damian Knopik, Konrad Knopik, Bastian Stencel, Robert Kordecki, Mariusz Lamk, Rafał Kelbratowski, Tomek Toczek.

(r)

 

comments

WYDARZENIA

13 lipca 2018

Przyjedź na 45. Jarmark Wdzydzki

Wdzydze, powiat kościerski. Przez dwa dni, od soboty do niedzieli będzie trwał 45.…

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii