19 kandydatów na stopień młodszego ratownika przystąpiło do egzaminu praktycznego nad jeziorem Gałęźnym po kursie organizowanym przez Kościerskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

 

Demonstrowanie skoków ratowniczych, dopłynięcie do tonącego w tym zanurkowanie, holowanie tonącego na dystansie 15 m, umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, asystowanie przy akcjach ratunkowych to tylko niektóre z umiejętności praktycznych, którymi musi się wykazać kandydat na stopień młodszego ratownika WOPR.

 

- Kadra nam rośnie i mamy coraz więcej chętnych na szkolenie, co nas bardzo cieszy - powiedział Ryszard Brzoskowski, prezes Kościerskiego WOPR. - Co roku organizujemy takie kursy, a kolejnym będzie kurs na ratownika wodnego, czyli o stopień wyższy od młodszego. To dla osób, które ukończyły 18 lat i mogłyby być zatrudnione na kąpieliskach - dodaje prezes.

 

W całym sezonie kościerskie WOPR będzie zabezpieczać 9 kąpielisk na terenie powiatu kościerskiego, w tym to nad jeziorem Gałęźnym w Kościerzynie, gdzie nad bezpieczeństwem czuwać będzie dwóch ratowników. Oprócz tego w czasie wakacji na kąpielisku miejskim będzie uruchomiona bezpłatna nauka pływania.

 

Aby uzyskać stopień młodszego ratownika należy mieć ukończone 12 lat i posiadać doskonałą umiejętność pływania potwierdzoną kartą pływacką. Należy następnie odbyć kurs, a potem zdać egzaminy przed komisją WOPR.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

0001
0002
0003
0004
0006
0007

 

comments

WYDARZENIA

13 lipca 2018

Przyjedź na 45. Jarmark Wdzydzki

Wdzydze, powiat kościerski. Przez dwa dni, od soboty do niedzieli będzie trwał 45.…

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii