Strażacy z OSP w Wielkim Klinczu zapraszają do wzięcia udziału w ich przedsięwzięciu. Wzorem zapoczątkowanej w 2014 roku przez nieżyjącego już dh. Daniela Justkę akcji społecznej, w pierwszą rocznicę jego śmierci kontynuują tę cenną inicjatywę.

- Obecnie od Związku Dealerów Samochodów mamy 300 naklejek do rozdania na pojazdy, a na miejscu będziemy drukować do poszczególnych pojazdów Karty Ratownicze Pojazdu - mówi dh Radosław Zwara, zastępca prezesa OSP Wielki Klincz. - Karty mają za zadanie informować służby ratownicze, w tym szczególnie Straż Pożarną o budowie pojazdu i ukrytych elementach samochodu, które mogą stwarzać zagrożenie podczas wypadku, jak np. akumulator, czy zbiornik gazowy - wyjaśnia koordynator akcji.

Ochotnicy Z OSP w Wielkim Klinczu przygotowali dodatkowo nowy akcent - Koperty Życia. Będą je rozdawać zainteresowanym umieszczeniem takiej karty z informacjami zdrowotnymi dla służb ratowniczych. Karty umieszcza się w umówionym miejscu tj. lodówce domowej. Często służby ratownicze mają okazję pomagać osobom samotnym, a gdy taka osoba jest nieprzytomna, to jedynym źródłem informacji może się stać właśnie Koperta Życia, umieszczona na górnej półce lodówki po prawej stronie.

- Wykorzystując fakt, iż zbliża się okres rozliczenia rocznego, także będziemy promować możliwość wsparcia naszego stowarzyszenia OSP Wielki Klincz przez przekazanie 1% podatku - mówi dh Radosław Zwarra. - Przy okazji dziękujemy wszystkim za przekazane środki w poprzednich latach, które umożliwiły doposażenie strażaków OSP do prowadzonych działań - dodaje strażak.

Strażacy zapraszają wszystkich zainteresowanych akcją do remizy OSP Wielki Klincz, ul. J. Wybickiego 19, w niedzielę 21 stycznia w godzinach od 11.00 do 17.00.

(r)

comments

WYDARZENIA

13 lipca 2018

Przyjedź na 45. Jarmark Wdzydzki

Wdzydze, powiat kościerski. Przez dwa dni, od soboty do niedzieli będzie trwał 45.…

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii