Radosny marsz przeszedł ulicami Kościerzyny, wieczorem 31 października.

Rodziny z dziećmi, młodzież, a także wielu przedstawicieli tzw. starszego pokolenia przemaszerowało z relikwiami świętych spod kościoła Zmartwychwstania Pańskiego do kościoła Św. Barbary na kościerskim cmentarzu. Kolumnę wędrujących zabezpieczał od czoła policyjny radiowóz.

Od samego początku uczestnicy zagrzewani przez księży, a szczególnie przez zmartwychwstańca, ks. Tomasza Koperka, śpiewali radosne pieśni, obwieszczające radość tych, którzy dostali się do nieba i są już w gronie świętych. Dzieci i młodzi ludzie poprzebierani byli w postaci jednoznacznie kojarzące się ze światem chrześcijańskim. W kościele Św. Barbary, który ledwo pomieścił uczestników marszu (część stała na dworze) odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po kilkunastu minutach przy radosnych śpiewach i pląsach księża rozdawali uczestnikom cukierki.

Nikt tego głośno nie mówił, ale dla większości było jasne, że wierzący chrześcijanie muszą w jakiś sposób przeciwstawić się coraz bardziej rozpychającemu się pogańskiemu obyczajowi Halloween, który jest obchodzony w zachodniej kulturze właśnie wieczorem 31 października, a więc w wigilię Wszystkich Świętych. Stąd od kilku lat, w całej Polsce wierzący współorganizują takie marsze, także w Kościerzynie.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

0002
0003
0005
0006
0007
0008
0010
0011
0012
0013
0014
0015

 

comments

WYDARZENIA

13 lipca 2018

Przyjedź na 45. Jarmark Wdzydzki

Wdzydze, powiat kościerski. Przez dwa dni, od soboty do niedzieli będzie trwał 45.…

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii