Od rana wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierają datki do puszek na ulicach Kościerzyny i gmin powiatu kościerskiego.

- Witam wszystkich w Kościerzynie 15 stycznia na 25 jubileuszowej edycji WOŚP - powiedział Jan Dittrich, dyrektor KDK i zarazem szef kościerskiego sztabu WOŚP. -  Mamy w Kościerzynie ponad 300 wolontariuszy, a w ogóle w sztabie kościerskim zarejestrowanych jest około 500 osób. - Zbieramy w różnych miejscach, ale na ten sam cel - mówi Jan Dittrich. - Liczymy, że ci z państwa którzy kupią przedmioty na scenie na rynku miasta nie zawiodą się, bowiem wszystko to co jest związane z 25. finałem liczy się prawie podwójnie - dodaje szef sztabu.

Na Rynku impreza rozpoczyna się o 16.30. Na scenie koncertować będą zespoły Icky Trump, And-Daro i Orlikowski-Band. Będzie można też zobaczyć pokazy sztuki walki w wykonaniu Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate, a także pokazy ratownictwa medycznego. Na scenie trwać będzie licytacja, a na zakończenie o godzinie 20 wypuszczone zostanie "Światełko do nieba".

Tegoroczna zbiórka przebiega pod hasłem: "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".

W minionym roku wolontariusze z kościerskiego sztabu podczas 24 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali 78.856,13 zł.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

comments

WYDARZENIA

15 października 2018

Sejmik województwa potrzebuje młodych radnych!

Obecnie w Sejmiku Województwa Pomorskiego zasiada wielu radnych, których wiek przekracza 60 rok życia.
15 października 2018

Sejmik województwa potrzebuje młodych radnych! (2)

Obecnie w Sejmiku Województwa Pomorskiego zasiada wielu radnych, których wiek przekracza 60 rok życia.
14 października 2018

Dr Paweł Trawicki: Pamiętajmy, by oddać cztery głosy

Już za kilka dni w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Kampania wyborcza trwa w najlepsze.

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii