Burmistrz Kościerzyny przyznał stypendia dla wyróżniających się uczniów i studentów oraz nagrody dla nauczycieli za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze.

Uroczystość wręczenia stypendiów oraz nagród odbyła się w sali im. Lubomira Szopińskiego w sobotę, 19 listopada. Galę prowadziła Alicja Kirstein, dyrektor Biura Placówek Oświatowych Urzędu Miasta w Kościerzynie. Nagrody wręczali burmistrz Michał Majewski, przewodnicząca Rady Miasta Teresa Preis oraz radni Jarosław Breza i Zdzisław Radelski.

Stypendia otrzymało 57 uczniów i studentów. Ich osobiste sukcesy zostaną docenione finansowo, studenci otrzymają co miesiąc 250 zł, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych 180 zł, gimnazjaliści 140, uczniowie szkół podstawowych 100 zł oraz uczniowie osiągający sukcesy sportowe i artystyczne 120 zł.

Dwóch studentów otrzymało ufundowane przez Irenę i Andrzeja Przybielskich z Gdańska stypendia im. Ks. Hilarego Jastaka, zaś jeden student otrzymał stypendium od przedsiębiorców z Kościerzyny

Burmistrz Kościerzyny z okazji Dnia Edukacji Narodowej (choć Dzień Nauczyciela był 14 października) przyznał także 19 pedagogom nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

0001
0002
0003
0004
0006
0007
0008
0009
0010
0011
0012
0013
Previous Next Play Pause
0001 0002 0003 0004 0006 0007 0008 0009 0010 0011 0012 0013
Fot. Adam Kiedrowski

 

Lista przyznanych stypendiów Burmistrza Miasta Kościerzyna dla wyróżniających się uczniów i studentów z Kościerzyny w roku szkolnym 2015/2016

Stypendium naukowe kategoria szkoły podstawowe

Laura Orland Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie
Rozalia Szulc Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie
Michalina Nastały Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościerzynie
Weronika Macierzanka  Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie
Marceli Greinke Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie
Konrad Klawikowski Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościerzynie
Bartłomiej Sowa Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościerzynie
Aleksandra Mikulska Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie
Jakub Kukowski Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościerzynie
Paulina Narloch Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościerzynie
Igor Cieszyński Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościerzynie

Stypendium naukowe kategoria szkoły gimnazjalne

Aleksandra Kujach Zespół Szkół Publicznych nr 1 Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie
Kamil Konk Zespół Szkół Publicznych nr 1 Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie
Julia Kostanowicz Prywatne Gimnazjum Prymus w Kościerzynie
Magdalena Majewska Zespół Szkół Publicznych nr 3 Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie
Mateusz Gierszewski Prywatne Gimnazjum Prymus w Kościerzynie
Tomasz Kaliński Zespół Szkół Publicznych nr 1 Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie
Natalia Majewska Zespół Szkół Publicznych nr 2 Gimnazjum nr 2 w Kościerzynie
Patrycja Malaj Zespół Szkół Publicznych nr 3 Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie
Wiktoria Gusarska Prywatne Gimnazjum Prymus w Kościerzynie
Julia Brzozowska Zespół Szkół Publicznych nr 1 Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie
Maria Szyc Prywatne Gimnazjum Prymus w Kościerzynie
Jan Kuczmarski Prywatne Gimnazjum Prymus w Kościerzynie
Julia Narkun Prywatne Gimnazjum Prymus w Kościerzynie
Wiktorian Trzebiatowski Zespół Szkół Publicznych nr 2 Gimnazjum nr 2 w Kościerzynie

Stypendium naukowe kategoria szkoły ponadgimnazjalne


Alicja Leszczyńska I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
Jaśmina Zwolakiewicz III Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Gdyni
Jakub Paczkowski Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Kościerzynie
Weronika Dargacz I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
Kinga Łosińska  I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
Michał Błaszczyk I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
Weronika Nowak I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
Hanna Sudak Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni
Natalia Greinke I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
Zuzanna Pietruk Gdańskie Liceum Autonomiczne
Patryk Hromiak I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
Nina Karpińska III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni

Stypendium za osiągnięcia w sporcie i artystyczne

Wiktoria Kolczyk Zespół Szkół Publicznych nr 1 Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie
Marcin Łukowicz Prywatne Gimnazjum Montessori w Kościerzynie
Tymoteusz Kobus Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościerzynie
Franciszek Szyc Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie
Magdalena Okrój Zespół Szkół Publicznych nr 3 Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie
Patryk Serkowski Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie
Weronika Lizakowska Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie
Damian Narloch Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie
Paweł Dobberstein Zespół Szkół Publicznych nr 3 Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie
Ramona Nowak Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościerzynie

Stypendium naukowe kategoria studenci

Aleksandra Hinz Politechnika Gdańska, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej
Kornelia Młodzianowska Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu
Natalia Sarach Powszechna Wyższa Szkoła Humanistyczna "Pomerania" w Chojnicach, Wydział Zamiejscowy w Kościerzynie
Monika Majkowska Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, Wydział Prawa i Administracji
Dariusz Buszman Uniwersytet Gdański, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki
Tomasz Lidzbarski Uniwersytet Gdański, Wydział Filologiczny
Magda Kleinschmidt Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa
Aleksandra Sugier Gdański Uniwersytet Medyczny, Wydział Lekarski
Paula Ceplin Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Pedagogicznych
Monika Willich Akademia Pomorska w Słupsku, Wydział Nauk Społecznych

Stypendia naukowe dla studentów ufundowane przez sponsorów

Stypendia im. Ks. Hilarego Jastaka ufundowane przez Państwa Irenę i Andrzeja Przybielskich

Paweł Ruszkowski Akademia Muzyczna w Gdańsku, IV Wydział Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu
Patryk Kaczmarek Politechnika Gdańska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki

Stypendium ufundowane przez Kościerskich Przedsiębiorców
Mateusz Zwara Politechnika Gdańska, Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa

 

Nauczyciele nagrodzeni przez Burmistrza Miasta Kościerzyna za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2015/2016

Rafał Błaszkowski Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie
Agata Suwalska Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie
Alina Zdrojewska Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie

Helena Narloch Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie
Katarzyna Półczyńska Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie

Mariola Czajkowska Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie
Marek Ferdynus Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie
Beata Jansen Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie
Kazimiera Lidke Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie
Krzysztof Pałubicki Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie
Hanna Plichta Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie
Anna Polak Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie

Joanna Jakusz Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie
Hanna Piwowarczyk Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie
Alicja Podjaska Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie

Marzena Kisielewska Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie
Katarzyna Kostuch Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie
Danuta Lis Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie
Barbara Szuta Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie

 

(r)

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

comments

WYDARZENIA

15 października 2018

Sejmik województwa potrzebuje młodych radnych!

Obecnie w Sejmiku Województwa Pomorskiego zasiada wielu radnych, których wiek przekracza 60 rok życia.
15 października 2018

Sejmik województwa potrzebuje młodych radnych! (2)

Obecnie w Sejmiku Województwa Pomorskiego zasiada wielu radnych, których wiek przekracza 60 rok życia.
14 października 2018

Dr Paweł Trawicki: Pamiętajmy, by oddać cztery głosy

Już za kilka dni w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Kampania wyborcza trwa w najlepsze.

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii