-To było dwa lata temu we Wszystkich Świętych - opowiada nam mieszkanka Kościerzyny. - Moja koleżanka była na grobach swoich bliskich, na cmentarzu w Kościerzynie.

To było 1 listopada 2014 roku w starej części kościerskiego cmentarza. Jedna z mieszkanek Kościerzyny zachwycała się, jak pięknie rozświetlone są groby. Ten widok postanowiła uwiecznić robiąc zdjęcie swoim telefonem komórkowym. - Koleżanka chciała pokazać rodzinie, jaka niesamowita atmosfera jest o tej porze na kościerskim cmentarzu przy rodzinnych grobach - opowiada nam nasza rozmówczyni. - Zrobiła zdjęcie i kiedy następnego dnia oglądała zdjęcie w telefonie, zauważyła, zresztą inni też, że widać tam postać jakiejś dziewczynki, jak gdyby w stroju ludowym - dodaje.

Oglądający to zdjęcie prosto z aparatu telefonicznego zgodzili się co do tego, że na zdjęciu w telefonie widać małą postać nad grobem (w lewym górnym rogu zdjęcia). - To było za kaplicą cmentarną (kościół Św. Barbary - red.), gdzieś po godz. 22. Jednak niczego takiego, co widać na zdjęciu nie było w tym czasie na cmentarzu w tym miejscu - opowiada nam koleżanka autorki fotografii. Zaintrygowana tym zdjęciem autorka poszła do fotografa i pytała czy to możliwe, że to jakiś fotomontaż. - Nie, nie ma tu żadnego śladu po ingerencji - miał powiedzieć jej kościerski fotograf po zbadaniu zdjęcia w komputerze.

Nasza rozmówczyni mówi, że oglądając zdjęcie była nim autentycznie przejęta. - Widać tańczącą postać, w podkolanówkach, sukience, kamizelce, ubraną jakby w regionalny strój - opowiada. 

- I widać nawet kitki, więc za dużo tych rzeczy jak na jakieś złudzenie. - Ewidentnie jest świętych obcowanie, bo ja w to wierzę - dodaje na koniec nasza rozmówczyni.

(ak)

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

comments

WYDARZENIA

15 października 2018

Sejmik województwa potrzebuje młodych radnych!

Obecnie w Sejmiku Województwa Pomorskiego zasiada wielu radnych, których wiek przekracza 60 rok życia.
15 października 2018

Sejmik województwa potrzebuje młodych radnych! (2)

Obecnie w Sejmiku Województwa Pomorskiego zasiada wielu radnych, których wiek przekracza 60 rok życia.
14 października 2018

Dr Paweł Trawicki: Pamiętajmy, by oddać cztery głosy

Już za kilka dni w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Kampania wyborcza trwa w najlepsze.

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii