Skip to main content

Najszybsza pomorska policjantka w... bieganiu po schodach

25 października 2016

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyły się II zawody w bieganiu po schodach. Wśród 300 biegaczy i biegaczek o medale walczyli miłośnicy tej dyscypliny, studenci, nauczyciele akademiccy oraz policjanci.

Zawody zostały zorganizowane 22 października w budynku Collegium Altum, czyli w jednym z najwyższych wieżowców w Poznaniu. Meta zlokalizowana była na 17 piętrze, a każdy z zawodników aby do niej dotrzeć musiał pokonać 372 schody.

W ramach biegu odbyły się Mistrzostwa Polski Policji oraz Mistrzostwa Polski Studentów i Nauczycieli Akademickich. Wśród uczestników imprezy na linii startu nie zabrakło poznańskich i wielkopolskich policjantów. W biegu uczestniczyła również st. sierż. Jolanta Kuc z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, która wśród policjantek zajęła I miejsce uzyskując na mecie czas 2 minuty 30 sekund.

O kilka setnych sekundy za nią na drugim miejscu uplasowała się sierż. sztab. Banaszak Patrycja z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, natomiast III miejsce z czasem 3:01 przypadło st. sierż. Natalii Stróżyńskiej z Komisariatu Policji w Trzciance.

Bezkonkurencyjnym policjantem, podobnie jak rok temu, z czasem 1:34 okazał się sierż. Tomasz Kubik z Komisariatu Policji w Koronowie. II miejsce z czasem 2:00 przypadło kom. Grzegorzowi Tomczakowi z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, natomiast III miejsce z czasem 2:13 przypadło sierż. Krzysztofowi Lisowi z Komisariatu Policji Poznań Grunwald.